اعتماد یدک

اعتماد یدک از معتبرترین ارائه دهندگان لوازم یدکی خودروهای چینی در بازار کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده است.
لوگو-اعتماد-یدک

جزئیات پروژه

حوزه فعالیت کارفرما

لوازم یدکی خودرو

خدمات ارائه شده

اهداف

  • بهینه سازی و افزایش رتبه در گوگل
  • افزایش سفارش‌های اینترنتی و تماس‌های تلفنی
  • بازطراحی سایت و رفع مشکلات فنی
  • اضافه کردن امکانات جدید به سایت

نتایج

طراحی سایت کاربر محور با رعایت اصول سئو، کسب رتبه برتر در کلمات کلیدی نظیر «لوازم یدکی ولکس C30»، «لوازم یدکی جیلی»، «لوازم یدکی لیفان X50» و ده‌ها کلمه کلیدی دیگر

صفحه-اصلی-سایت-اعتماد-یدک

چالش‌ها

طراحی وبسایت قدیمی دارای مشکلات متعدد از نظر فنی و تجربه کاربری بود. طراحی صفحات از نظر ترکیب رنگی خسته کننده بود و لزوم تغییر و اصلاح رنگ برای بهبود برندینگ و هویت بصری ضروری به نظر می‌رسید. با توجه به تعداد بالای محصولات ارائه شده در سایت، عدم وجود فیلترهای مناسب برای تسهیل تعامل کاربر با سایت از مشکلات موجود بود.

ساختار اطلاعاتی و دسته‌بندی محصولات در سایت بدون در نظر گرفتن SEO و رفتار کاربر صورت پذیرفته بود. سایت سرعت بسیار پایینی داشت و درصد بالایی از کاربران به دلیل سرعت پایین، کمتر از یک صفحه را بازدید می‌کردند و سایت را بلافاصله ترک می‌کردند.

تعداد بالای صفحات تکراری ناشی از رویکرد استفاده شده در طراحی سایت و صفحات دارای محتوای کم (Thin Content) باعث شده بود که تعداد زیادی از صفحات و محصولات و دسته‌بندی‌های محصولات توسط گوگل ایندکس نشوند.

عدم وجود قسمت محتوایی و داشتن استراتژی مشخص برای تولید و انتشار محتوا از ضعف‌های جدی اعتماد یدک در رقابت با سایر رقبا بود. وجود یک سیستم جستجوی سریع برای سایت‌های فروشگاهی امری ضروری است. سیستم جستجوی سایت از جستجوگر پیش‌فرض وردپرس استفاده می‌کرد که عملکرد مناسبی نداشت.

تست سرعت سایت قدیمی اعتماد یدک
طبق تست سرعت انجام شده توسط GTMetrix زمان لازم برای بارگذاری کامل سایت قدیمی ۱۵ ثانیه بود.

استراتژی

با توجه به عدم استفاده از رنگ‌های مناسب در لوگوی اعتماد یدک، پیشنهاد نردبان انجام اصلاحات محدود در ابعاد، فواصل و رنگ‌های استفاده شده در لوگوی اعتماد یدک بود. پس از انجام این مرحله قالب سایت به صورت اختصاصی با توجه به نیازمندی‌های کارفرما و با رعایت اصول تجربه کاربری و سئو طراحی شد. امکانات مد نظر کارفرما با استفاده از افزونه‌های مختلف روی سایت ایجاد شد و تست‌های مختلف سازگاری افزونه‌های استفاده شده انجام شد.

با توجه به گستردگی قطعات یدکی با برگزاری جلسه brain storming، و مشاوره نردبان، ساختار اطلاعاتی سایت و دسته بندی محصولات ایجاد شد. و طراحی صفحات دسته بندی‌های مختلف انجام پذیرفت.

وردپرس به صورت پیش فرض بر اساس دسته‌بندی‌ها و برچسب‌های استفاده شده محصولات مرتبط را به کاربر نشان می‌دهد. با توجه به معماری اطلاعاتی بدست آمده لازم بود تا محصولات مرتبط به صورت صحیح به کاربر نشان داده شود و با توجه به الزامات کارفرما و نیازمندی‌های کاربر طراحی اختصاصی برای این قسمت صورت گرفت.

نردبان با مشاوره مستمر به کارفرما در تولید محتوای محصولات و سایر صفحات همکاری داشت و این فرایند همچنان ادامه دارد. در نهایت تست‌های مختلف سازگاری با موبایل، و سرعت بارگذاری روی سایت انجام گردید.

 

نتایج

برخی از صفحات طراحی شده

تست جی تی متریکس اعتماد یدک
کاهش سرعت بارگذاری سایت به ۲ ثانیه

سرعت سایت اعتماد یدک در موبایل

کسب نمره ۹۳ از ۱۰۰ در تست page speed insight گوگل در موبایل

سرعت سایت اعتماد یدک در موبایل
کسب نمره ۹۸ از ۱۰۰ در تست page speed insight گوگل در دسکتاپ
به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟ (کمترین امتیاز سمت راست، بیشترین امتیاز سمت چپ)
(تعداد رای: 2 - امتیاز میانگین: 5)

سایر نمونه‌کارها:

فرم-مشاوره سئو و طراحی سایت

نمونه بعدی کسب‌و‌کار شماست...

جهت همکاری با نردبان و خلق یک تجربه موفق دیگر با ما ارتباط بگیرید.

فهرست مطالب