ایران باتری

فروشگاه ایران باتری یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه فروش انواع باتری ماشین با ارسال و نصب رایگان در شهر تهران می‌باشد. این مجموعه فعالیت خود را در سال ۱۳۹۵ در شهر تهران آغاز کرد.
لوگو-ایران-باتری

حوزه فعالیت کارفرما

لوازم یدکی ماشین – باتری ماشین

خدمات ارائه شده

اهداف

  • بهینه سازی و سئو سایت
  • افزایش سفارش‌های اینترنتی و تعداد تماس‌های تلفنی
  • باز طراحی سایت با رعایت اصول تجربه کاربری (UX)

نتایج

کسب رتبه برتر در کلمات کلیدی «باتری ماشین»، «خرید باتری ماشین»، «باتری پراید»، «سپاهان باتری»، «صبا باتری» و ده‌ها کلمه دیگر. افزایش تعداد سفارشات و تماس‌های تلفنی دریافتی از کاربران

ایران-باتری

چالش‌ها

سایت ایران باتری در ابتدای پروژه دارای مشکلات بسیاری از جمله دسته بندی اشتباه محصولات و ساختار اطلاعاتی اشتباه (مقیاس ناپذیری سایت)، طراحی نامناسب قالب سایت و صفحات فرود و عدم وجود هویت بصری یکپارچه در کل صفحات سایت بود. از طرفی احتمال تغییر رتبه سایت در ابتدای پروژه ناشی از تغییر قالب صفحات از نگرانی‌های کارفرما در ابتدای پروژه بود.

عدم وجود فیلترهای مناسب برای فیلتر کردن محصولات در سایت فروشگاهی یکی از نیازمندی‌های اساسی سایت بود که به آن توجه نشده بود. وجود مشکلات فراوان در سئو تکنیکال سایت و سرعت پایین بارگذاری سایت (بالای ۶ ثانیه در تست GTMetrix) از مشکلات سئوی این سایت بود.  نصب افزونه‌های فراوان بر روی این سایت وردپرسی منجر به کند شدن پنل وردپرس شده بود و اعمال تغییرات و بارگذاری مطالب توسط کاربر را با مشکل مواجه ساخته بود.

سرعت-سایت-ایران-باتری-در-ابتدای-پروژه
زمان بارگذاری سایت 6.9 ثانیه قبل از بهینه سازی

 

استراتژی

تیم نردبان با برگذاری جلسات متعدد با کارفرما در ابتدای پروژه سئو و بررسی داده‌های موجود در سرچ کنسول و گوگل انالیتیکس اقدام به انجام فرایند تحقیق کلمات کلیدی و اولویت بندی کلمات بر اساس ارزش تجاری برای کارفرما نمود. ساختار اطلاعاتی سایت با اطلاعات بدست آمده اصلاح شد تا بررسی صفحات مختلف سایت را برای کاربران و ربات گوگل تسهیل شود.

طراحی هویت بصری و اصلاح قالب سایت بصورت مرحله به مرحله و با دقت تمام به نحوی انجام شد تا نه تنها کاهشی در رتبه سایت کارفرما صورت نگیرد بلکه منجر به افزایش زمان نشست و تعداد بازدیدهای سایت شود. رفع مشکلات تکنیکال سایت، بهبود سرعت بارگذاری و طراحی رابط کاربری استاندارد و مدرن جزو استراتژی‌های اتخاذ شده تیم نردبان برای رسیدن به اهداف پروژه بود.

نتایج

ترافیک دریافتی سایت ایران باتری از گوگل در سه ماهه اول پروژه به میزان 250 درصد افزایش پیدا کرد و در بسیاری از کلمات کلیدی نظیر «باتری ماشین»، «خرید باتری ماشین»، «باتری پراید»، «قیمت باتری ماشین» و ده‌ها کلمه دیگر موفق به کسب رتبه در صفحه نخست نتایج جستجوی گوگل شد.

زمان بارگذاری سایت ایران باتری نیز طبق گزارش سایت GTmetrix به ۹ دهم ثانیه کاهش پیدا کرد که بهبود بیش از 6 برابری سرعت سایت را نشان می‌دهد.

سرعت-سایت-پس-از-پروژه
کاهش سرعت بارگذاری سایت به ۹ دهم ثانیه پس از بهینه سازی

 

 

سرعت-ایران-باتری
کسب نمره ۱۰۰ از Page Speed Insight گوگل برای سرعت سایت پس از بهینه سازی

 

نتایج-سئو-سایت-فروش-باتری-ماشین

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟ (کمترین امتیاز سمت راست، بیشترین امتیاز سمت چپ)
(تعداد رای: 6 - امتیاز میانگین: 4.5)

نمونه بعدی،
کسب‌و‌کار شماست...

جهت همکاری با نردبان و خلق یک تجربه موفق دیگر با ما ارتباط بگیرید.

فهرست مطالب