فصلنامه حرفه: هنرمند

حرفه:هنرمند فصل‌نامه‌ای در زمینه‌ی هنرهای تصویری است که در میان اصحاب هنر مجله‌ای شناخته‌شده است و برای دانشگاهیان مرجعی معتبر به‌ شمار می‌آید. این مجله در معرفی هنرمندان و جریان‌های هنر تجسمی پیشگام بوده است و بسیاری از هنرمندان ممتاز و جریان‌ساز خارجی برای نخستین بار در در این مجله معرفی شده‌اند.
لوگو حرفه هنرمند

جزئیات پروژه

حوزه فعالیت کارفرما

انتشارات فرهنگی هنری، فصلنامه هنرهای تجسمی

خدمات ارائه شده

بازطراحی سایت – بهینه سازی سایت

اهداف

  • افزایش سرعت سایت
  • بازطراحی قالب سایت
  • حل مشکلات رابط کاربری
  • بهبود تجربه کاربر
  • افزایش ترافیک
  • فروش بیشتر مقالات

نتایج

  • بروزرسانی قالب سایت
  • بهبود تجربه کاربری
  • افزایش ترافیک ورودی از گوگل
  • کسب رتبه برای کلمات کلیدی «ادگار دگا»، «ادوارد مونک»، «مونوتایپ چیست»
سئو-سایت-فصلنامه-و-نشریه-حرفه-هنرمند

چالش‌ها

طراحی اختصاصی قالب سایت و عدم بروزرسانی آن منجر به ایجاد مشکلات امنیتی و فنی بسیاری در سایت حرفه هنرمند شده بود. عدم کارکرد صحیح صفحات دسته‌بندی، دلیل اصلی عدم نمایش صفحات در گوگل و ایندکس نشدن بسیاری از مطالب سایت منتشر شده بود. استفاده از هاست نامناسب و بی‌کیفیت از مواردی بود که هم سرعت بارگذاری سایت را کاهش داده بود و هم باعث از دسترس خارج شدن سایت در زمان‌های اوج بازدید شده بود.

با توجه به قدمت سایت و نصب تعداد زیادی افزونه وردپرس توسط افراد مختلف روی سایت در طی سال‌های فعالیت آن، کارکرد پنل وردپرس با اختلال مواجه شده بود که این خود باعث افزایش حجم پایگاه داده و بروز مشکلات متعدد در بارگذاری مطالب و پایین آمدن سرعت پنل مدیریت وردپرس شده بود.

وجود نقص‌های مختلف در فرآیند خرید و ثبت سفارش و ثبت نام کاربران مسیر حرکت کاربر در سایت را با اختلال مواجه کرده بود و منجر به افزایش نرخ ترک سایت توسط کاربران شده بود. پیکربندی اشتباه افزونه‌های سئو منجر به ایجاد صفحات تکراری بسیاری در سایت و ایندکس نشدن بسیاری از مطالب توسط گوگل شده بود. در کنار این موارد عدم وجود رویکرد مناسب در استفاده از لینک‌های داخلی و اولویت‌بندی صفحات از سایر اشکالات سئو سایت حرفه هنرمند بود.

با توجه به تعداد بالای مطالب منتشر شده در فروشگاه و وبنامه، استراتژی مشخصی برای دسته بندی مطالب وجود نداشت. ضمنا یکی دیگر از مشکلات این سایت استفاده از صفحه ساز المنتور برای انتشار مطالب در وبلاگ سایت بود.

استراتژی

اولین قدم در سئوی سایت حرفه هنرمند رفع مشکلات فنی و سئو تکنیکال سایت بود. پیاده سازی فرآیندهای بهینه‌سازی، منجر به رفع مشکلات تکنیکال وبسایت و افزایش سرعت سایت شد و فهرست شدن صفحات سایت در گوگل را تسهیل کرد. نردبان با برگزاری جلسات متعدد بین تیم محتوا و سردبیر فصلنامه، راهکارهای بهینه برای دسته‌بندی مطالب و ارائه بهتر مطالب به کاربران را یافته و به کار گرفت. نتیجه‌ی این جلسات، دسته‌بندی بهتر مطالب در سایت و شکل گرفتن ساختار محتوایی سایت بود.

نردبان در طول پروژه ضمن پیکربندی محتوای متنی و ساختار محتوایی بر فرآیند تولید و انتشار محتوا توسط کارفرما در وبسایت نظارت داشت. باتوجه به گسترده بودن حوزه محتوایی و موضوعات پوشش داده شده در صفحات مختلف سایت، کلمات کلیدی مهم با تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده از رفتار کاربران در طول پروژه به دست آمد. نردبان با تحلیل داده‌های موجود تلاش کرد تا با اولویت بندی مناسب، رشد حداکثری در طول پروژه برای کارفرما میسر کند.

ارائه آموزش‌های لازم برای تیم محتوا جهت پیاده‌سازی نکات مهم در سئو و تولید محتوای سئو-محور از دیگر مواردی بود که نردبان در طول اجرای پروژه به آن عمل کرد.

 

نتایج

اقدامات انجام شده در طول سه ماه اول پروژه منجر به بهبود سنجه‌های مختلف در سایت حرفه هنرمند شد که به شرح زیر می‌باشد:

آمار سایت حرفه هنرمند

کاهش سرعت بارگذاری سایت به زیر ۳ ثانیه در تست‌های سایت جی تی متریکس:

سرعت سایت حرفه هنرمند
با توجه به تاکید کارفرما به استفاده از اسلایدر در صفحه اول سرعت سایت با رعایت الزامات کارفرما بهینه سازی شد.
به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟ (کمترین امتیاز سمت راست، بیشترین امتیاز سمت چپ)
(تعداد رای: 5 - امتیاز میانگین: 5)

سایر نمونه‌کارها:

فرم-مشاوره سئو و طراحی سایت

نمونه بعدی کسب‌و‌کار شماست...

جهت همکاری با نردبان و خلق یک تجربه موفق دیگر با ما ارتباط بگیرید.

فهرست مطالب