راهنمای نوشتن متن صفحه درباره ما در سایت

زمان مطالعه: 20 دقیقه
نوشتن متن درباره ما - نکات صفحه درباره ما

سه صفحه مهم در طراحی سایت هر کسب و کاری صفحات خانه، تماس با ما و صفحه‌ی درباره ما هستند. در بسیاری از سایت‌های فارسی زبان یک ضعف واضح در ایجاد هویت برند و طراحی صفحه درباره ما وجود دارد. اغلب طراحان سایت مبتدی متوجه اهمیت صفحه درباره ما نیستند و در آن مطالب بی‌ارزش برای کاربر و یا نوشته‌ای کوتاه و ناقص قرار می‌دهند و این تصور را دارند که کاربران به صفحه درباره ما توجهی ندارند.

مشکل اصلی که در اغلب صفحات درباره ما در سایت‌های مختلف فارسی دیده می‌شود این است که صفحه درباره ما تنها درباره شرکت صحبت می‌کند. صفحه‌ای که تنها اطلاعات شرکت را در اختیار مخاطب قرار بدهد ایده جالبی نیست.

از طرفی بسیاری از طراحان سایت و صاحبان کسب و کار این تصور را دارند که کاربران متن صفحه درباره ما، چشم انداز و ماموریت شرکت را نمی خوانند و بیشتر به خدمات و محصولات ارائه شده در سایت مراجعه می‌کنند. این تفکر اشتباه است و زمانی که مخاطب در مرحله تصمیم گیری قرار دارد و ممکن است از یک بازدیدکننده به مشتری تبدیل شود اهمیت صفحه درباره ما یا درباره شرکت افزایش می یابد. هدف صفحه درباره ما جذب ترافیک از سمت گوگل و سئو نیست و باید برای نوشتن متن درباره ما و طراحی صفحه درباره ما مقداری خلاقیت به خرج داد. هدف صفحه درباره ما بیشتر ایجاد ارتباط احساسی بین کاربر و برند و کمک به تبدیل کاربر به مشتری است.

با مطالعه این مطلب شما نکات مهم در نوشتن و طراحی صفحه درباره ما برای سایت خود را خواهید آموخت و اطلاعات بیشتری درباره اهمیت صفحه درباره ما و نقشی که در ارائه تصویر و هویت برند و ایجاد اعتماد مشتری دارد را خواهید فهمید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

صفحه درباره ما چیست؟

صفحه درباره ما (About us page) به کاربر اطلاعاتی درباره برند و افراد پشت صحنه می‌دهد. صفحه درباره ما در واقع یک فرصت برای معرفی شرکت، سازمان یا وب‌سایت شما به بازدیدکنندگان است. در اینجا می‌توانید به شرح کارکرد، تاریخچه، مأموریت، ارزش‌ها و هدف اصلی شرکتتان پرداخته و به افراد نشان دهید که چرا باید با شما کار کنند یا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

در صفحه درباره ما می‌توانید داستان برند خود را بازگو کنید. صفحه درباره ما اصولا برای همه کسب و کارهای آنلاین ضروری است تا از این طریق به مشتریان دید بهتری اینکه چه کسانی در کسب و کار دخیل هستند بدهد. بسته به نوع کسب و کار، برخی از اطلاعات در مورد اهداف، ماموریت و ارزش‌های سازمانی در متن صفحه درباره ما گنجانده می‌شوند. صفحه درباره ما اغلب بازتابی از اهداف و شخصیت کسب و کار، صاحبان آن یا کارمندان برتر است. صفحه درباره ما سایت همچنین می تواند اطلاعات تماس و مکان کسب و کار را در اختیار مخاطب سایت قرار دهد.

به طور کلی صفحه درباره ما اطلاعات زیر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد:

 • از کجا و چگونه شروع کردید؟
 • چه چیزی برند شما را متمایز می‌کند؟
 • ارزش‌های برند شما چیست؟
 • چرا کاربران باید شما را انتخاب کنند؟
 • ماموریت کسب و کار شما چیست؟
 • چه کسانی در کسب و کار شما دخیل هستند؟
بخش های مختلف صفحه درباره ما

چرا به صفحه درباره ما نیاز دارید؟ اهمیت صفحه درباره ما

صفحه درباره ما برای ایجاد ارتباط احساسی با کاربر حیاتی است. باید در صفحه درباره ما به مخاطب بگویید که چگونه می‌تواند با برند شما ارتباط احساسی برقرار کند. بهتر است به مخاطب بگویید چرا شما بهترین کسی هستید که می‌تواند در حل مشکل به او کمک کند. در دنیای دیجیتال و فروش آنلاین این باید هدف شما باشد: ایجاد اعتماد و ارائه محصول یا خدماتی که مشکل مشتری را حل کند.

اگر هنوز به اهمیت صفحه درباره ما شک دارید، چند دلیل دیگر برای اثبات اینکه باید روی صفحه درباره ما سایت وقت بیشتری بگذارید می‌آوریم:

۱- کاربران جدید سایت معمولا از صفحه‌ی درباره‌ ما بازدید می‌کنند

بازدید صفحه درباره ما کم نیست. افراد به صورت طبیعی نه تنها در مورد محصول شما کنجکاو هستند بلکه دوست دارند در مورد داستان برند و افراد پشت صحنه بیشتر بدانند. صفحه درباره ما پاسخ هر سه مورد را می‌دهد. پس مهم است که برای طراحی صفحه درباره مت انرژی بیشتری صرف کنید تا مطمئن شوید که این دست از نیازهای مشتریان بالقوه خود را پاسخ داده‌اید.

۲- صفحه درباره ما ویژگی‌های خاص شما را نمایش می‌دهد

داستان به خصوص شما، باعث ایجاد تمایز بین برند شما و مشتریانتان خواهد شد و صفحه درباره ما محلی است که می‌توانید تمایزات مهم را نشان دهید. اگر کاربرانتان تجربیات شکست و پیروزی مشابهی داشته باشند بصورت طبیعی جذب داستان برند شما خواهند شد.

۳- صفحه درباره ما تصویر برند شما را شکل می‌دهد

صفحه درباره ما محل مناسبی است که در آن تصویری درست و واقعی از خودتان ارائه دهید. به عبارت دیگر، می‌توانید خودتان را آنطور که دوست دارید به مخاطبانتان معرفی کنید.

نکات مهم درباره صفحه درباره ما سایت

الگوی ثابتی برای نگارش صفحه درباره ما وجود ندارد. اما بهتر است متن درباره ما، شامل آن چیزی باشد که برای برند شما مهم است. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، در ادامه چند پیشنهاد برای شما داریم که کمک می‌کند یک صفحه «درباره ما»ی عالی داشته باشید. به خاطر داشته باشید این یک لیست کامل نیست و بسته به حوزه‌ای که در آن فعالیت دارید ممکن است چیزهای دیگری هم باشد که دوست داشته باشید برای اثبات جایگاهتان در بازار در صفحه درباره ما قرار دهید.

۱- به مخاطب بگویید که چرا باید شما را انتخاب کند

ویژگی خاص کسب و کار خود را به نمایش بگذارید و نشان دهید چرا مشتری باید شما را انتخاب کند. به عنوان مثال اگر سیاست خاصی در بازگشت محصول دارید روی آن مانور بدهید. اگر محصولات شما سازگار با محیط زیست هستند روی این نکته کار کنید و بگویید چرا سازگاری با محیط زیست برای برند شما اهمیت دارد.

وجه-تمایز-ما-در-صفحه-درباره-ما

۲- چهره‌های دخیل در کسب و کارتان را معرفی کنید

چشم انسان بصورت طبیعی جذب چهره‌ها می‌شود. با قراردادن تصویر اعضای تیمتان یا بنیانگذاران شرکت می‌توانید توجه مخاطبان را جلب کنید. حداقل کاری که می‌توانید در صفحه درباره ما انجام دهید قراردادن یک عکس پرتره از کارمندان شرکت و نقشی است که هریک در حل مشکلات کاربران سایت دارند. اما اگر یک شرکت تک نفره هستید قرار دادن یک تصویر از خودتان به عنوان چهره کسب و کار کفایت می‌کند.

اعضای تیم در صفحه درباره ما
قرارگیری تصویر تیم نردبان در صفحه درباره ما سایت گروه دیجیتال نردبان

۳- داستان برندتان را بازگو کنید

پیش از این گفتیم که داستان برند، شما را از رقبا متمایز می‌کند. هیچ داستانی نمی‌تواند به طور کامل مشابه داستان شما باشد. پس مهم است توجه مخاطبان را به داستان برندتان جلب کنید. اشکالی ندارد اگر بگویید استراتژی کسب و کار شما چگونه در طول زمان دستخوش تغییر شده است. به مخاطبان نشان دهید که برند شما همواره این آمادگی را دارد تا با توجه به مناسبات بازار و صنعت، خود را تطبیق دهد و پویا باشد.

بازگویی داستان برند به شما امکان ایجاد ارتباط با مخاطب از طریق ارزش‌های مشترک را خواهد داد. داستان برند یکی از راه‌های موثر در ایجاد ارتباط انسانی با کاربر است. بنابراین بهتر است در مورد داستان برند و ایده‌های پشت آن صادق باشید. داستان برند را کوتاه و مختصر نگه دارید و از ستایش بیش از حد خود و اغراق پرهیز کنید.

ما
طراحی ساده، لحن مناسب و داستان جذاب در صفحه درباره ما سایت دینا (چی توز)

به عنوان یک کسب و کار اینترنتی می‌توانید به صورت مسیر زمانی داستان برندتان را بازگو کنید. اتفاقات مهم در تاریخچه برند شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ایده ایجاد این برند کی به وجود آمد؟
 • اولین سفارش یا فروشتان کی انجام شد؟
 • چه زمانی اولین کارمند را استخدام کردید؟
موجود در صفحه درباره ما یکتانت
یک نمونه از تایملاین زمانی استفاده شده در صفحه درباره ما سایت یکتانت

۴- آنچه در پشت صحنه اتفاق می‌افتد را منتشر کنید

در دنیای امروز که همه چیز در اینترنت پیدا می‌شود، شفافیت در تولید محصول، امری ضروری است و چیزی است که می‌توانید با‌ آن بازاریابی کنید. درحالی که بسیاری از برندها به سمت سازگاری با محیط زیست در تولید حرکت کرده‌اند یا فرهنگ سازمانی خاصی دارند، مشتریان بیش از گذشته علاقه‌مند هستند بدانند درون کمپانی‌ها چه می‌گذرد. از این فرصت استفاده کنید و آن را به نمایش بگذارید.

چند عکس ساده از روش‌های تولید محصول، رعایت نکات بهداشتی، توجه به مسائل زیست محیطی یا فرآیند انجام خدمات می‌تواند عطش مشتریان کنجکاو درباره درون شرکت شما را بخواباند. همچنین نمایش تعدادی عکس از نحوه تولید محصول به خواننده این اطمینان را می‌دهد که نحوه تولید محصول چگونه است و چه محصولی را خریداری خواهند کرد.

در تصویر زیر می‌بینید که برند اسنوا در صفحه درباره ما دقیقا همین کار را کرده‌ است:

نمایش عکس پشت صحنه برند و نحوه تولید محصول در صفحه درباره ما برند اسنوا
نمایش عکس پشت صحنه برند و نحوه تولید محصول در صفحه درباره ما برند اسنوا

۵- ارزش‌های برند خود را به نمایش بگذارید

اگر صفحه درباره ما در مورد یک شرکت بزرگ است احتمالا هویت برند و خطوط مشی برند از پیش تعیین شده است. با این حال اگر چیزی نداشتید می‌توانید تعدادی کلمه و صفت را که دوست دارید برندتان با آن شناخته شود را انتخاب کنید و از این کلمات برای نوشتن متن «ارزش‌های ما» استفاده کنید.

۶- مشتریان را به سمت اقدام بعدی هدایت کنید

اقدام بعدی که کاربران باید در انتهای صفحه درباره ما و خواندن آن انجام دهند چیست؟ احتمالا دوست ندارید کاربران در انتهای صفحه دست روی دست بگذارند و هیچ اقدامی نکنند. می‌توانید از کاربران دعوت کنید یک فرم تماس را پر کنند، به فروشگاه شما سر بزنند و یا در خبرنامه عضو شوند. پایان صفحه درباره ما جایی است که کاربر فعال است و به برند شما علاقمند شده. سعی کنید از این فرصت استفاده کنید.

۷- حواستان به قسمت بالای صفحه باشد

قسمت بالای صفحه (Above the fold) قسمتی از صفحه است که در نمایشگر کاربر بدون اینکه نیاز به اسکرول کردن داشته باشد می‌تواند ببیند. همانطور که احتمالا حدس زدید این قسمت وابسته به ابعاد و سایز صفحه نمایشگر دارد. اما چرا مهم است؟

همه بازاریابان دیجیتال می‌دانند که جلب توجه کاربر یک مشکل است و نگه داشتن مستمر توجه مشکلی دیگر. طراحی قسمت بالای صفحه باید به نحوی باشد که کاربر را به اسکرول کردن و مشاهده ادامه صفحه تشویق کند. صفحه «درباره ما»ی سایتتان را در دستگاه های مختلف بررسی و ارزیابی کنید و برای ابعاد مختلف صفحه نمایش برنامه داشته باشید.

۸- صفحه درباره ما را بروز نگه دارید

فراموش نکنید صفحه درباره ما را بروز نگه دارید. یک صفحه درباره مای خوب می‌تواند باعث ایجاد اعتماد شود، کاری که هیچ صفحه دیگری نمی‌تواند بکند. صفحه درباره مای قدیمی و تاریخ گذشته نشانگر بی‌توجهی است و اعتماد مخاطب را دستخوش تغییر می‌کند. بهتر است عادت کنید که صفحه درباره را مرتبا و هر 6 ماه یک بار بروزرسانی کنید.

کارهای زیادی هست که می‌توانید به امتحان کردن آن‌ها بپردازید. از جمله قرار دادن یک ویدیو یا یک فرم تماس در صفحه. تنها با آزمایش و بررسی راه‌های مختلف است که می‌توانید بهترین راهکار برای صفحه درباره مای سایتتان را به دست آورید.

۹- چند نمونه از مشتریانتان را ذکر کنید

تعدادی از مشتریان مهم که به برند شما اعتماد کرده‌اند و از خدمات شما بهره‌مند شده‌اند را ذکر کنید. نمایش موفقیت مشتریان پیشین در همکاری با برند شما روی مشتریان بالقوه اثر خواهد گذاشت و آن‌ها می‌توانند خود را در جایگاه مشتریان کنونی شما تصور کنند.

۱۱- لینک حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را قرار دهید

اگر ارتباط خود با کاربران را تنها به وبسایت محدود کنید، نمی‌توانید با آنان ارتباطی صمیمانه برقرار کنید. به علاوه اینکه خود آن‌ها نیز تمایل دارند در کانال‌ها و شبکه‌های دیگر نیز با شما در ارتباط باشند یا در جریان اخبار تازه شما قرار بگیرند. بنابراین بهتر است لینک شبکه‌های اجتماعی خود مانند اینستاگرام، تلگرام، لینکدین و… را در صفحه درباره ما قرار دهید تا جلوی چشم مخاطب باشد. 

نکات نوشتن متن صفحه درباره ما

 • برای نوشتن متن صفحه درباره ما بهتر است ابتدا برنامه ریزی کنید و در مورد بخش‌هایی که باید در صفحه درباره ما وجود داشته باشد به جمع بندی برسید. شاید لازم باشد برای نوشتن متن و جمع آوری اطلاعات با افراد مختلف در سطوح مختلف کسب و کار وارد بحث و گفتگو شوید و اطلاعات جمع آوری کنید.
 • در هنگام نوشتن متن صفحه درباره ما، کاربر را در نظر بگیرید و در مورد مشکلی که محصول یا سرویس شما از کاربر حل می‌کند توضیح دهید.
 • ارزش‌ها و ماموریت خود را با لحنی مناسب توضیح دهید. بهتر است همان مواردی را که در صفحه اصلی سایت ذکر کرده‌اید، مجددا تکرار نکنید. مطمئن شوید لحن سایتتان متناسب با نوع کسب و کارتان است . برای مثال, لحن مناسب برای سایت یک کافی شاپ بسیار متفاوت از یک موسسه تحقیقاتی است. خوب است در زمان شروع نوشتن متن صفحه درباره ما لیستی از کلماتی که شرکت شما را توصیف می کند ایجاد کنید. این کلمات راهنمای خوبی برای محتوا، لحن و سبک نوشتار صفحه درباره ما خواهد بود .
 • صادق باشید و از حقایق استفاده کنید. کاربران متوجه صداقت شما می‌شوند و اطلاعات نادرست یا اغراق‌آمیز را تشخیص می‌دهند.
 • سعیتان بر این باشد بخش‌های مختلف متن درباره ما مختصر و مفید باشند. هیچ‌کس حوصله خواندن یک متن ۲۰۰۰ کلمه‌ای در صفحه درباره ما را ندارد.
 • به جلسات و تماس‌های تلفنی مشتریان فکر کنید. به سوالات متداولی که می پرسند پاسخ دهید و از بازار گرمی و از ادعاهای گزاف که به نظر می رسد خیلی درست نیستند، اجتناب کنید. هر زمان که حقایق و ارقام خاصی را برای حمایت از ادعاهای خود اضافه کنید، در ذهن بازدید کننده اعتبار کسب خواهید کرد. 
نکات نوشتن متن درباره ما

بررسی چند نمونه از بهترین صفحات درباره ما فارسی و انگلیسی

در بسیاری از مقالات نوشته شده درباره نحوه نوشتن متن صفحه درباره ما و معرفی بهترین صفحه درباره ما عموما نمونه‌های انگلیسی زبان ارائه شده است. در این قسمت ما تلاش کردیم با در نظر گرفتن مخاطب فارسی زبان، علاوه بر نمونه‌های انگلیسی، چند نمونه از صفحه‌هایی که به نظرمان در وب فارسی جذاب و قابل دفاع هستند را معرفی کنیم. شما هم اگر نمونه خوبی می‌شناسید برای ما بنویسید.

۱- فلایتیو

ما about us خوب

دلایل زیادی برای انتخاب صفحه درباره ما فلایتیو به عنوان یک صفحه درباره مای عالی وجود دارد. این صفحه تقریبا تمامی المان‌های ضروری برای تبدیل شدن به یک صفحه استاندارد نظیر عکس‌های جذاب از کارکنان، ارائه تاریخچه شرکت، اهداف، ماموریت‌ها و ویدیوی معرفی برند را دارد. تنها نقص صفحه درباره مای این سایت عدم وجود کال تو اکشن (CTA) در صفحه است.

۲- اتاقک

صفحه درباره ما اتاقک

صفحه درباره ما در سایت اتاقک از نظر وجود المان‌های ضروری نظیر اینکه این کسب و کار چه مشکلی از کاربر حل می‌کند و نگارش مختصر و مفید متن ماموریت ما یک نمونه مناسب است. همچنین وجود بخش‌هایی نظیر ارزش‌ها در کنار عکس‌هایی از تیم اجرایی مجموعه اتاقک و همچنین انتخاب ادبیات و لحن مناسب در نگارش متون، این صفحه را به یک نمونه خوب از صفحه درباره ما تبدیل کرده است.

۳- تخفیفان

نمونه-صفحه-درباره-ما-تخفیفان

طراحی جذاب صفحه درباره ما در سایت تخفیفان و تاکید بر این که این کسب و کار چه مشکلی از کاربر حل می‌کند در بالای صفحه اقدامی درست و بجا است. وجود بخش‌های شرکای تجاری و اهداف و ماموریت در کنار طراحی مناسب و نگارش متون مختصر و مفید، این صفحه را به یک صفحه درباره مای مناسب تبدیل کرده است. تنها ایرادی که به این صفحه وارد است استفاده بیش از حد از تصاویر وکتور در طراحی و عدم وجود تصویر واقعی تیم و پشت صحنه کسب و کار است.

۴- نردبان

درباره ما سایت نردبان

درباره اینکه صفحه درباره ما سایت خودمان را به عنوان یک نمونه خوب از صفحه درباره ما معرفی کنیم تردید داشتیم. با این حال توجه شما را به چند نکته درباره صفحه درباره ما خودمان جلب می‌کنیم. طراحی مینیمال در کنار وجود المان‌های ضروری این صفحه را برای خودمان بسیار دلنشین کرده است. وجود یک بخش «کال تو اکشن» در انتهای صفحه موردی است که در سایر نمونه‌های معرفی شده مشاهده نکردیم. همچنین پیشنهاد می‌کنیم متن داستان نردبان و ارزش‌های ما و ماموریت ما را بخوانید. پس از مطالعه این متون چه برداشتی از برند ما دارید؟ از این نوشته ها الگو بگیرید و باتوجه به هویت برندتان داستان خود را بنویسید. در صورتی که در نگارش متون صفحه درباره ما نیاز به کمک دارید می‌توایند از خدمات کپی رایتینگ ما استفاده کنید.

۵- Clio

Clio About Us page How to write an About Us page

در صفحه درباره ما سایت clio به خوبی از عناصر انسانی استفاده شده است. علیرغم این که این سایت در زمینه خدمات حقوقی فعالیت دارد، متن استفاده شده بسیار خوب و تاثیرگذار است. همچنین استفاده از تصاویر یک رویداد واقعی به جای استفاده از تصاویر استوک اقدام مثبتی است.

۶- Mailchimp

mailchimp about us page

میلیون‌ها نفر روزانه از میل چیمپ برای ایمیل مارکتینگ (ایجاد، ارسال و پیگیری ارسال ایمیل‌ها) استفاده می‌کنند. صفحه درباره ما در سایت میل چیمپ باحال، تاثیرگذار و رنگارنگ است و ترکیب خوشایندی از احترام به اقلیت‌ها و تکثرگرایی به عنوان یک فرهنگ سازمانی در میل چیمپ را منعکس می‌کند.

۷- lonely planet

lonely planet درباره ما

لونلی پلنت یکی از شناخته‌شده‌ترین منتشر کنندگان راهنمای گردشگری در دنیا است. این وبسایت برای مسافران است و نوشتن عبارت Just go در بالای صفحه حرکت درستی است.

۸- Gummisig (صفحه درباره ما سایت شخصی)

Gummisig About Us Page

صفحه درباره من (About me) در سایت‌های فریلنسری تقریبا مشابه صفحه درباره ما برای شرکت‌ها است. نشان دادن یک نمونه خوب از صفحه درباره من، هدف ما از قرار دادن این نمونه بود. Gummisig یک طراح وب فریلنسر است که درباره خودش بصورت سوم شخص صحبت می‌کند. استفاده بینظیر از متون بزرگ و بولد برای تاکید بر کارهایش امر جالبی است. این صفحه روحیه و تعهد وی را نشان می‌دهد. با مشاهده این صفحه، مخاطب درخواهد یافت که کار کردن با او کار سختی نیست و البته در کارش حرفه‌ای و خلاق است.

۹- Ayden

این صفحه همه‌ی ویژگی‌های ضروری برای تبدیل شدن به یک صفحه درباره مای عالی را دارد. انتخاب عناوین و تیترها بسیار حساب شده است. اطلاعات لازم درباره تاریخچه شرکت را با یک طراحی ساده و مینیمال به کاربر منتقل می‌کند. وجود عکس یکی از کارمندان خانم در حین کار و حس و حال خوب این عکس، از دیگر دلایل برای جذابیت صفحه‌ي درباره مای این سایت شده است. نمایش ارزشهای سازمانی، محل دفاتر و تصاویر مدیران اصلی شرکت از دیگر نقاط قوت این صفحه است.

پرسش‌های متداول درباره صفحه درباره ما

صفحه درباره ما سایت فروشگاهی چه ویژگی‌‌هایی دارد؟

صفحه درباره ما سایت فروشگاهی ار نظر المان‌های ضروری مشابه صفحه درباره ما سایت شرکتی و سایر سایت‌هاست. تنها نکته‌ای که درباره صفحه درباره ما سایت فروشگاهی می‌توان متذکر شد این است که این صفحه را برای مشتریانتان بنویسید. اگر خدمات و محصولات موجود در سایت فروشگاهی شما برای پوشش یک خلا در بازار ارائه شده و دارای مزیت رقابتی ویژه‌ای نسبت به سایر رقبا در بازار هستید، حتما به این نکته اشاره کنید. توصیه می‌کنیم خیلی بازارگرمی نکنید و با مخاطبتان صادق باشید.

نحوه نوشتن متن صفحه درباره ما چگونه است؟

بهتر است ابتدا یک چک لیست از نکاتی که قصد دارید در صفحه درباره ما قرار دهید تهیه کنید. برای نوشتن متن بهتر است از یک نفر که قلم خوبی دارد کمک بگیرید. یک Copywriter می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند. نکته آخر اینکه در هنگام نگارش باید لحن و ادبیاتی که انتخاب می‌کنید متناسب با هویت برندی باشد که در نظر دارید.

چرا صفحه درباره ما مهم است و اهمیت آن در چیست؟

صفحه درباره ما در کنار صفحه تماس با ما و صفحه اصلی سایت جزو مهمترین صفحات سایت هستند. صفحه درباره مای سایت برند شما را معرفی می‌کند و به ایجاد اعتماد بین شما و کاربر کمک خواهد کرد. ایجاد اعتماد بین کاربر و برند امری ضروری در تبدیل مخاطب به مشتری است.

مهم‌ترین اشتباه رایج در صفحه درباره ما چیست؟

مبالغه گویی و بازارگرمی را برای شبکه‌های اجتماعی کنار بگذارید. صفحه درباره ما قرار است برای ایجاد صمیمیت و ارتباط احساسی با مشتریان باشد. بهتر است در جای دیگری به مبالغه گویی و بازارگرمی درباره محصول یا سرویستان بپردازید. بهتر است اجازه دهید مخاطب در صفحه درباره ما به برند شما علاقمند شود و تمرکزش بر برند و آنچه برند را از سایرین متمایز می‌سازد باشد و نه محصول و یا سرویس شما.

جمع بندی

ساخت یک سایت برای کسب و کار یک تصمیم جدی است. طراحی سایت و زیبایی‌های بصری، یک سایت را متمایز می‌سازد اما آنچه باعث می‌شود سایت برای کسب و کار شما مشتری بسازد محتوای سایت است. طراحی صفحه درباره ما کار سختی نیست. اما باید بیانگر اتفاقات و پشت پرده کسب و کار شما در کنار اینکه برند شما چه مشکلی از مخاطب حل می‌کند باشد. پس انتخاب کلمات مهم است. در صفحه درباره ما خلاقیت به خرج دهید و از اینکه مقداری احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید واهمه نداشته باشید. هرچه تصویر انسانی‌تری از خود به نمایش بگذارید مخاطب بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد و برقراری ارتباط با شما آسان‌تر خواهد شد و در نهایت برند شما در حافظه مخاطب سایت ماندگارتر خواهد شد.

در صورتی که در نوشتن متن صفحه درباره ما مشکل دارید می‌توانید از یک کپی رایتر کمک بگیرید. شما در مورد صفحه درباره ما چه نظری دارید؟ بهترین صفحات درباره ما که دیده‌اید را برای ما بنویسید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟ (کمترین امتیاز سمت راست، بیشترین امتیاز سمت چپ)
(تعداد رای: 8 - امتیاز میانگین: 5)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست دارید در جریان پاسخ دیدگاه خود و یا نظرات دیگران قرار بگیرید؟

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

ماجراجویی در وب با گروه دیجیتال نردبان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات سئو، مشاوره سئو و طراحی سایت نردبان و دریافت مشاوره، با ما تماس بگیرید

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب